Zbierka v našej farnosti pre ľudí z Ukrajiny

V spolupráci s centrom humanitnej pomoci pre BBSK organizujeme zbierku pre ľudí z Ukraijny, ktorí žijú na území BBSK a sú v hmotnej núdzi.

Zbierka bude prebiehať dva týždne, veci uskladníme na fare, neskôr budú prevezené do skladu humanitárnej pomoci v Banskej Bystrici. Momentálne potrebujú najmä nasledovné veci:

trvanlivé potraviny (mlieko, olej, strukoviny, pohánka, konzervy, paštéty, káva, čaj, instantné a hotové jedlá, cukor, soľ, múka, cereálie,…)

plienky (aj pre dospelých a veľké deti) a umelé náhrady materského mlieka

drogériu, hygienické potreby

hračky a športové potreby (najmä pre väčšie deti od 6 rokov)

Ak veci do zbierky plánujete zakúpiť, je lepšie vybrať si jeden druh – napr. viacero krabíc mlieka, jeden balík cukru a podobne.

Veci budeme zbierať najbližší a aj nasledujúci piatok (10. a 17. jún), vždy polhodinu pred a polhodinu po sv.omši.

Ak niekomu tento čas nevyhovuje, je možné sa dohodnúť individuálne, volajte na číslo: 0904 947 760 – J. Kniezová

Tiež sa ozvite ak máte akékoľvek otázky ku zbierke.