Opatrenia proti COVID-19 v našej farnosti od 19. 12. 2020

• Do nášho kostola (priestoru pre veriacich) sa podľa posledných pravidiel zmestí 80 ľudí.
  • Sedieť sa môže iba na vyznačených miestach (3 ľudia v klasickej lavici s rozostupmi , jedna lavica voľná a znovu 3 ľudia).
  • Rodina môže sedieť spolu, ale vždy iba 3 ľudia v lavici (na širších laviciach viac – podľa počtu vyznačených miest).
  • V nedeľné sv. omše bude sedenie organizovať poriadková služba.

Sv. omše na sviatky

• Na sv. omše je potrebné sa prihlásiť, aby sme sa správne rozdelili a každý mohol byť na sv. omši prítomný 🙂
  • Na sv. omše 24., 25. a 26. sa bude dať prihlásiť osobne alebo cez internet.
  • V utorok 22. 12. o 17:00 budem v sakristii zapisovať pre tých, ktorí sa chcú prihlásiť osobne, o 18:00 sa spustí aj online prihlasovanie na farskej webovej stránke. Bude sa dať vybrať zo sv. omší:
    • Božie narodenie:
      – 00:00 – Polnočná
      – 08:00 – Božie narodenie
      – 10:00 – Božie narodenie
    • Sv. Štefana (26. 12.):
      – 08:00
      – 10:00
  • Pripomínam teda, že tí ktorí chcú ísť na „polnočnú“, nech sa už nezahlasujú na omšu vo dne a naopak – aby sme sa zmestili všetci.
  • Ak by 24. 12. po 21:00 boli ešte voľné miesta bude možné prihlásiť sa na polnočnú aj sv. omšu vo dne.
  • Najneskorší  termín prihlasovania bude vždy do polhodiny pred sv. omšou.
  • Na nedeľné a sviatočné sv. omše od 27. do odvolania sa bude prihlasovať už iba cez internet (verím, že starším pomôžu ich technicky zdatné „ratolesti“).
  • Ak by niekto nemohol prísť na sv. omšu na ktorú sa prihlásil (napr. kvôli karanténe), je možnosť odhlásenia.