Manželské večery v našej farnosti

Pre všetky manželské páry ponúkame kurz Manželské večery. Je to séria ôsmich večerov zameraných na praktické stránky manželského života. Cieľom je pomôcť manželom vytvárať trvalé, láskyplné vzťahy a pomôcť prežívať sviatostné manželstvo nie ako kríž, ale ako zdroj radosti a naplnenia. Kurz vedie vyškolený manželský pár a v našej farnosti bude prebiehať od 8. októbra. Je potrebné sa prihlásiť u p. Júlii Kniezovej. Podrobnejšie informácie nájdete na výveske a letáčikoch v kostole.“

• od 8. októbra 2014 v našej farnosti
  • 8 večerov x 2,5 hodiny pre vaše manželstvo
  • praktická škola pre vytvorenie trvalého láskyplného vzťahu
  • kurz sprevádzaný manželským párom
  • súkromie a intimita manželov sú zaručené – je to čas len pre vás dvoch
  • srdečne Vás pozývame!

Pre koho je kurz určený?

• Kurz je určený všetkým manželským párom, ktoré na sebe chcú pracovať a spoločne investovať do svojho vzťahu.
  • Vôbec nezáleží na tom, či v manželstve žijete menej ako dva roky alebo viac ako tridsať rokov.
  • Ak máte pekné manželstvo, kurz vám pomôže ďalej ho zlepšiť a posilní vaše dobré návyky.
  • Na druhej strane, ak máte v manželstve ťažkosti, kurz vám poskytne praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu ťažkosti prekonať. Páry, ktoré už žili oddelene, využili kurz ako príležitosť k zmiereniu sa a k nájdeniu cesty spať.
  • I keď je kurz založený na kresťanských princípoch, veľmi prospeje všetkým manželským párom. Kurz vysoko ocenili i mnohé páry z necirkevného prostredia.
  • Kurz Manželské večery tvorí osem stretnutí. Zámerom kurzu je pomôcť všetkým manželským párom posilniť a prehĺbiť ich partnerský vzťah.
  • Kurz dáva manželom výbornú príležitosť stráviť čas spolu ako pár a pritom sa zaoberať dôležitými otázkami svojho manželstva.
  • Manželské večery sú veľmi praktické, pomôžu vám získať a osvojiť si dôležité schopnosti, aby ste mohli vytvoriť pekné manželstvo na celý život.
  • Každý večer dostanete príležitosť načúvať a rozprávať sa. Budete mať ako pár dosť času na rozhovor o téme večera. Skupinová diskusia nie je súčasťou kurzu, súkromie párov je plne rešpektované.

Ako to prebieha?

• Privítanie, drobné občerstvenie. Po nich nasleduje príhovor manželov, svedectvá a hlavná téma sprostredkovaná cez DVD.
  • Súčasťou príhovoru sú aj cvičenia, ktoré robíte spolu ako pár. Snažíme sa vytvoriť také prostredie, aby ste mali istotu, že váš rozhovor nebude nikto ďalší počuť. V pozadí hrá hudba. Počas najdlhšieho cvičenia sa podáva káva alebo čaj a zákusok.
  • Domáce cvičenia – na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste spolu do ďalšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenia nikto nevyberá, ani nehodnotí, ide čisto o váš prospech. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v rozhovore aj doma.

Témy jednotlivých večerov

• Vybudovať pevné základy
  • Umenie komunikácie
  • Riešenie konfliktov
  • Sila odpustenia
  • Rodičia a svokrovci
  • Intimita v manželstve
  • Láska v akcii
  • V čom spočíva pekné manželstvo

Praktické Informácie

• Prvé stretnutie sa uskutoční 8. októbra 2014 na fare v čase od 18:00 -20:30 hod.
  • Stretnutia budú prebiehať 1x týždenne v rovnakom čase- dátum a čas stretnutí je možné v skupine prejednať.
  • Poplatok za kurz je 10 € za pár, za všetky večery (zahŕňa občerstvenie a študijné materiály)
  • Je potrebné sa vopred prihlásiť do 2. Októbra (kvôli zabezpečeniu študijných materiálov)

Kontakt a bližšie informácie:

Mgr. Júlia Kniezová, Trubín26
Tel.: 0904 947 760
E-mail: julia.kniezova @gmail.com

Viac info tiež na stránke: www.manzelskevecery.sk

Pár slov od tých, ktorí sa kurzu  zúčastnili:

„Mali sme v manželstve konfliktné oblasti, sme obaja horúce hlavy. Na kurze sme sa naučili veľa praktických vecí.“

„Predovšetkým musíme jeden druhému načúvať. Naučili sme sa ako odzrkadľovať, čo druhý hovorí a reagovať zdravým spôsobom.“

‘’Musím povedať, že vďaka účasti na kurze sme získali nové zručnosti, vďaka ktorým idú veci ľahšie. Skutočne to funguje!‘
Katie

„Vďaka kurzu sme se znovu naučili spolu hovoriť. Často si človek myslí, že vie komunikovať, ale v skutočnosti iba hovorí. Dokázali sme prekonať povrchnú komunikáciu a znovu sme začali zdieľať svoje životy. To obnovilo intimitu a vzájomnú blízkosť,teda to, čo je na manželstve tak krásne.“
Jim

„Každý sme z iného cesta a potrebovali sme sa naučiť, ako druhému vyjadriť lásku spôsobom, ktorému rozumie. Je to proces a potrebujeme v tom vytrvať. Myslím, že sa zlepšujeme, zmenu je už vidieť.“
Inger

„Dosť se to podobá dobe, keď sme spolu chodievali na rande…A nemusíte s nikým o ničom hovoriť. Máte pocit úplného súkromia a to je dôležité.“
Henrik